NOWOŚCI

SALA WIELKICH KLOCKÓW

Ręka do góry, kto uwielbiał zabawy klockami w dzieciństwie?

Łatwiej chyba byłoby zapytać kto nie lubił, bo klocki to od lat jedna z ulubionych zabawek maluchów i starszaków!

A gdyby tak na ogromnej przestrzeni było ich prawie 10.000 TYSIĘCY – kolorowych i wielkich?

Brzmi jak miejsce prosto z dziecięcych marzeń, a tu niespodzianka! Kreatywna zabawa jest na wyciągnięcie ręki w klockowym raju w Parku Miniatur Inwałdzie.

Serdecznie zapraszamy do Sali Wielkich Klocków, gdzie poza ogromną frajdą, jaką możemy sprawić Dziecku, wspieramy również jego rozwój! Dlaczego? Takie zabawy konstrukcyjne są doskonałym, multisensorycznym doświadczeniem, ponieważ:

rozwijają kreatywność,

poprawiają koordynację i spostrzegawczość,

doskonalą wyobraźnię przestrzenną,

stymulują zdolności manualne…

… i mają wiele innych zalet, które z pewnością wywołają ogromny uśmiech na buziach zarówno młodszych jak i starszych Dzieci

 

MUR CHIŃSKI

Nowy MUR CHIŃSKI w Parku Miniatur już w sezonie 2020.
Długi i wysoki fragment Muru w skali 1/2 pozwoli nam na przeniesienie się w czasy starożytnych Chin.
Rodziny spacer i zdjęcie na Murze Chińskim bez wielogodzinnej podróży lotniczej możliwy w naszym Parku Miniatur.
 

 

EGIPT SPINNING COASTER

Rodzinna przejażdżka wirującymi wagonikami w towarzystwie egipskich Faraonów.

 

ARMIA TERAKOTOWA

Armia z terakoty została odkryta przypadkowo w 1974 roku podczas kopania studni przez chińskich chłopów. Odkopane figury łuczników, generałów, urzędników, medyków znajdowały się w grobowcu cesarza Qin Shi Huangdi, twórcy chińskiego imperium oraz inicjatora budowy Wielkiego Muru. Według wierzeń armia z terakoty miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Wojownicy są naturalnej wielkości, posiadają indywidualne cechy wyglądu i rysy twarzy. Armię uzupełnia kawalkada 35 koni ciągnących rydwany, wierzchowców czy wozów bojowych. W 1987 roku Armię Terakotową wpisano na listę dziedzictwa UNESCO i określono mianem ósmego cudu świata.

MEGA PLAC ZABAW

Każdy Rodzic doskonale wie, że najmłodsze pociechy uwielbiają bawić się na placu zabaw. W Parku Miniatur w sezonie 2019 powstanie niezwykłe miejsce – duży, kolorowy Plac Zabaw. Jego fantastyczny, rozbudowany kształt zapewni naszym najmłodszym Gościom mnóstwo wrażeń. Wielobarwne zjeżdżalnie i elementy sprawnościowe spowodują, że dzieci świetnie spędzą tutaj czas. Dzięki labiryntowi korytarzy dzieciaki będą mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe. Odpoczynek i wspaniała zabawa gwarantowana.