NOWOŚCI

SMOCZE TRATWY

Tratwy należą do jednego z najstarszych środków lokomocji wodnej. Wszyscy wiedzą jak wygląda tratwa, ale nie każdy miał okazję nią podróżować. Z pewnością warto! Przygodzie na Smoczych Tratwach towarzyszą niepowtarzalne wrażenia, a niezwykłej scenerii dopełniają smoki strzegące Warowni, które co jakiś czas nawołują się w smoczym języku.

PARK WODNYCH DOSWIADCZEŃ

Niezwykłe miejsce w plenerze Warowni, w którym nasi milusińscy zatrzymają się na dłużej. Unikalna konstrukcja wodnego placu zabaw pozwoli w zabawny sposób zapoznać się z podstawowymi prawami fizyki. Nauka przez zabawę okaże się niesamowitą przygodą, a każdy będzie mógł sam uruchomić wodne urządzenia i przekonać się jak działają. Specjalne zaprojektowane tory wodne zapewnią odrobinę adrenaliny i rywalizacji. 

* PARK WODNYCH DOŚWIACZEŃ – OTWARCIE 09.2021

TWISTER MINI KART

Atrakcja dla wszystkich, którzy uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Nasze gokarty to pojazdy napędzane siłą mięśni kierowcy, a więc tylko od naszej kondycji będzie zależeć jak szybko pokonamy cała trasę. Dzieci spędzające czas za kierownicą gokartu uczą się koordynacji ruchu oraz rozwijają sprawność fizyczną. Nie trzeba posiadać jakichkolwiek uprawnień – po prostu wsiadasz za kierownicę i w drogę! Twister Mini Kart to idealne miejsce dla małych i średnich pasjonatów motoryzacji.

PARK CHICKEN – NOWA RESTAURACJA

Masz ochotę na coś pysznego? Po spacerze na świeżym powietrzu i szalonej zabawie na atrakcjach proponujemy wyśmienity posiłek w naszej restauracji Park Chicken. Aromatyczny zapach dolatujący z kuchni i nastrojowe wnętrze pobudzą i spotęgują Wasz apetyt. Sekretem naszej restauracji są pyszne potrawy z miękkiego mięsa kurczaka otoczone mocno chrupiącą panierką, podawane z świeżymi frytkami i sałatkami. Do każdego dania serwujemy wyjątkowe dipy. Posiłek w Park Chicken może być delikatną przekąską lub pomysłem na pożywny i smaczny obiad.

 

MAŁPI GAJ 

Każde dziecko uwielbia kąpiel w basenie. A co powiecie na to, żeby wykąpać się w basenie pełnym… kolorowych piłeczek? Małpi Gaj to prawdziwy gąszcz różnorakich korytarzy, tuneli, zjeżdżalni – idealna propozycja dla aktywnych dzieciaków, które lubią ruch. W naszym Małpim Gaju można się wspinać, zjeżdżać, przeciskać, figlować i myszkować do woli – co tylko podpowie wyobraźnia dziecka. Uśmiech, radość, szalona zabawa – to wszystko Wasza pociecha znajdzie w naszej kolorowej sali zabaw.

 

SALA WIELKICH KLOCKÓW

Ręka do góry, kto uwielbiał zabawy klockami w dzieciństwie?

Łatwiej chyba byłoby zapytać kto nie lubił, bo klocki to od lat jedna z ulubionych zabawek maluchów i starszaków!

A gdyby tak na ogromnej przestrzeni było ich prawie 10.000 TYSIĘCY – kolorowych i wielkich?

Brzmi jak miejsce prosto z dziecięcych marzeń, a tu niespodzianka! Kreatywna zabawa jest na wyciągnięcie ręki w klockowym raju w Parku Miniatur Inwałdzie.

Serdecznie zapraszamy do Sali Wielkich Klocków, gdzie poza ogromną frajdą, jaką możemy sprawić Dziecku, wspieramy również jego rozwój! Dlaczego? Takie zabawy konstrukcyjne są doskonałym, multisensorycznym doświadczeniem, ponieważ:

rozwijają kreatywność,

poprawiają koordynację i spostrzegawczość,

doskonalą wyobraźnię przestrzenną,

stymulują zdolności manualne…

… i mają wiele innych zalet, które z pewnością wywołają ogromny uśmiech na buziach zarówno młodszych jak i starszych Dzieci

 

MUR CHIŃSKI

Nowy MUR CHIŃSKI w Parku Miniatur już w sezonie 2020.
Długi i wysoki fragment Muru w skali 1/2 pozwoli nam na przeniesienie się w czasy starożytnych Chin.
Rodziny spacer i zdjęcie na Murze Chińskim bez wielogodzinnej podróży lotniczej możliwy w naszym Parku Miniatur.
 

 

EGIPT SPINNING COASTER

Rodzinna przejażdżka wirującymi wagonikami w towarzystwie egipskich Faraonów.

 

ARMIA TERAKOTOWA

Armia z terakoty została odkryta przypadkowo w 1974 roku podczas kopania studni przez chińskich chłopów. Odkopane figury łuczników, generałów, urzędników, medyków znajdowały się w grobowcu cesarza Qin Shi Huangdi, twórcy chińskiego imperium oraz inicjatora budowy Wielkiego Muru. Według wierzeń armia z terakoty miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Wojownicy są naturalnej wielkości, posiadają indywidualne cechy wyglądu i rysy twarzy. Armię uzupełnia kawalkada 35 koni ciągnących rydwany, wierzchowców czy wozów bojowych. W 1987 roku Armię Terakotową wpisano na listę dziedzictwa UNESCO i określono mianem ósmego cudu świata.

MEGA PLAC ZABAW

Każdy Rodzic doskonale wie, że najmłodsze pociechy uwielbiają bawić się na placu zabaw. W Parku Miniatur w sezonie 2019 powstanie niezwykłe miejsce – duży, kolorowy Plac Zabaw. Jego fantastyczny, rozbudowany kształt zapewni naszym najmłodszym Gościom mnóstwo wrażeń. Wielobarwne zjeżdżalnie i elementy sprawnościowe spowodują, że dzieci świetnie spędzą tutaj czas. Dzięki labiryntowi korytarzy dzieciaki będą mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe. Odpoczynek i wspaniała zabawa gwarantowana.